07 luty 2023

Od założenia w roku 2018 bestwińska grupa artystów „Jaskółka” zrobiła spory postęp. Pod okiem instruktorki Sylwii Rakowskiej malarze – amatorzy tworzą kolejne prace o różnorodnej tematyce. Bywają one nie do odróżnienia od profesjonalnych! Akwarele, olej na płótnie, ołówek, tusz… różne są techniki, środki wyrazu, ale jeden cel – udoskonalanie własnych  umiejętności i rozwijanie pasji.

6 lutego w Muzeum Regionalnym im. ks. Z. Bubaka członkowie „Jaskółki” i ich goście spotkali się na wernisażu zbiorczej wystawy. Impreza w pewnym sensie podsumowała dotychczasowe działania grupy i stanowiła swoiste podziękowanie dla osób wchodzących w jej skład od początku. Doborem zaprezentowanych obrazów zajął się Jerzy Greń – zdecydował się pokazać publiczności dzieła własne, swojej małżonki Barbary Greń, a także Ilony Kubiczek, Barbary Pokładnik, Bogumiły Klimas – Durtan i Alicji Englert. Pan Jerzy wyraził również wdzięczność Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bestwinie, z dyrektorem Grzegorzem Boboniem na czele – dzięki okazanemu wsparciu, „Jaskółka” mogła wydać okolicznościowy folder czy też uczestniczyć w plenerach malarskich.

Każdy z autorów w kilku słowach opowiedział o sobie, swoich osiągnieciach i poszukiwaniach artystycznych. Wypowiedziom przysłuchiwali się przybyli na wernisaż goście, w tym ksiądz proboszcz z Bestwinki Józef Baran, nauczyciele, bibliotekarze, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej. Po części oficjalnej oglądano wystawione prace: kompozycje kwiatowe, pejzaże, budynki, anioły, motywy świąteczne i inne.

Więcej zdjęć - GALERIA (link zewnętrzny, nowe okno)