11 maj 2023

19 kwietnia w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu Grupa Plastyków „Jaskółka” wraz z grupą „Strumień” oraz „Zdrzadełko” zaprezentowała prace w wystawie tematycznej „Piękna jesteś Ukraino”. Wystawa wzbudziła wiele gorących emocji i była wyrazem solidarności z narodem ukraińskim. Swoje prace zaprezentowali: Barbara Greń, Urszula Kal, Alicja Englert, Ilona Kubiczek, Bogumiła Durtan oraz Jerzy Greń. Wystawę można zobaczyć do 5 czerwca.

 

W dniu 28 kwietnia w Domu Kultury w Kozach mieszczącym się w Pałacu Czeczów odbył się kolejny wernisaż malarski „Jaskółki”. Wystawa prac była swoistym ukoronowaniem wieloletniej pracy twórczej artystów skupionych w bestwińskiej grupie artystycznej. Na sztalugach w zabytkowych wnętrzach zaprezentowali swoje prace: Barbara Greń, Ilona Kubiczek, Barbara Pokładnik, Dorota Surowiak, Bogumiła Klimas-Durtan, Urszula Kraus, Alicja Englert, Paulina Maciejny, Jerzy Greń, Andrzej Surowiak oraz Wojciech Niedoba. Wernisaż uświetnił ponadto koncert fortepianowy Anny Steckel. Wystawa czynna jest do 25 maja.

 

5 maja na stronie internetowej Urzędu Gminy w Bestwinie ukazała się informacja Referatu Sportu i Promocji Gminy Bestwina o przyznaniu Nagrody Wójta Gminy Bestwina dla członkiń „Jaskółki” - Bogumiły Durtan oraz Ilony Kubiczek za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Serdecznie gratulujemy!