03 czerwiec 2022

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka serdecznie zaprasza na wystawę prac Romualda Romańczyka.

   

 

Inauguracja wystawy odbędzie się 13 czerwca o godz. 17:00 podczas spotkania integracyjnego przyjaciół Muzeum Regionalnego. Wystawa czynna będzie do 10 lipca.

 

   

Romuald Romańczyk - urodzony w 1948 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Swoją pasję malarską odkrył ponad 30 lat temu i do tej pory udoskonala swój warsztat. Drogę rozpoczął od malarstwa olejnego, by obecnie tworzyć ulotne akwarele. Jak sam mówi, wodne farby idealnie wiążą się z charakterem i posiadaną niespokojną naturą. Jako rasowy wolny strzelec - niezrzeszony w grupach artystycznych, kształtuje swoją twórczość nieskażoną wpływami otoczenia.

Droga, którą obrał, została wielokrotnie doceniona w Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Jako rozpoznawalny w swoim stylu artysta prezentował prace malarskie w Warszawie, Szczecinie, Brzeszczach, Czechowicach-Dziedzicach oraz przez wiele lat w sąsiednich Goczałkowicach w Zdrojowej Galerii. Najczęściej podejmowanymi tematami prac są portrety, konie, przyroda oraz architektura.