Pierwsze spotkanie Zgrupowania Plastyków

    25 kwietnia 2018 roku w Muzeum Regionalnym odbyło się pierwsze spotkanie Zgrupowania Malarzy Nieprofesjonalnych. Założonym celem zawiązującej się grupy było zrzeszenie twórców uprawiających sztuki plastyczne, dokształcenie i podnoszenie kwalifikacji członów, konsultacje dotyczące malarstwa, wzajemna wymiana doświadczeń oraz pogłębianie wiedzy z zakresu historii sztuki.

    Doskonalenie warsztatu oraz promocja rodzimej twórczości to dwa główne priorytety, które postawili sobie przybyli na spotkanie artyści. Zaplanowana została również pierwsza wystawa, otworzy ona tegoroczne obchody gminnej Nocy Muzeów. W miesiącu maju odbędą się ponadto pierwsze warsztaty szkoleniowe z uznanym artystą Romualdem Romańczykiem, który tworzy już od ponad 30 lat, a jego prace malarskie podziwiać można było m.in. w galeriach w Warszawie, Szczecinie, Brzeszczach czy rodzimych Czechowicach-Dziedzicach. Za swoją wieloletnią pracę otrzymał honorowe wyróżnienie w XXII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka.

    Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do zawiązanej grupy informujemy, iż uczestnictwo w sekcji GOK jest bezpłatne. Kolejne spotkanie odbędzie się podczas prezentacji wystawy 19 maja (sobota) o godz. 18:00 w Muzeum Regionalnym.

    © 2016 Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme